Meble z betonu

Beton doskonale sprawdza się w nieoczywistych zastosowaniach – meble z betonu- oraz duetach – w połączeniu z drewnem, skórą czy miękkimi, kolorowymi tkaninami tworzy industrialny klimat w domowym wydaniu.

Drewno i beton doskonale się ze sobą komponują ocieplając jednocześnie chłodną szarość betonu. Drewniane nóżki i wnętrza półek dodają betonowi lekkości.

Meble z betonu – czy są one wygodne?

Okazuje się, że jak najbardziej. Tym bardziej, że najczęściej beton występuje w połączeniu z miękkim tapicerowanym wykończeniem. Kolorowe tkaniny stanowią jakby „ciepłe ubranie” dla chłodnego surowca. Możliwość doboru dowolnego koloru i materiału na tapicerkę sprawia, że każdy mebel jest jedyny w swoim rodzaju. Niezwykle modne połączenie szarości z mocnym akcentem kolorystycznym to aranżacyjny strzał w dziesiątkę.

Beton architektoniczny to materiał, który ciągle zaskakuje. Jest niezwykle plastyczny, co pozwala tworzyć z niego różnego rodzaju elementy dekoracyjne, jak również przedmioty użytkowe. Bardzo dobrze komponuje się z innymi materiałami, które nie dominują specyficznego charakteru betonu, a wręcz przeciwnie – podkreślają jego walory. Jednym ograniczeniem jest wyobraźnia projektanta, o co jak widać nie musimy się martwić. Współcześni designerzy ciągle nas zaskakują i prezentują, coraz to nowe, ciekawe projekty.

Meble z betonu

Meble z betonu

Meble z betonu

meble-z-betonu3

Zdjęcia: Morgan & Möller