Na co zwrócić uwagę wybierając idealne krzesło i fotel do salonu?

Idealny fotel czy krzesło powinny być nie tylko wygodne i dobrze wykonane, ale również nadać lub podkreślić styl danego wnętrza. Te trzy cechy, czyli jakość, komfort wypoczynku i styl definiują idealny mebel, który sprosta oczekiwaniom wielu domowników oraz zwróci uwagę gości. Przyjrzyjmy się dokładniej każdej z wymienionych cech.

Postaw na jakość – wybierz produkty, które posłużą Ci przez wiele lat

Wybierając krzesło, jak i fotel na pierwszym miejscu powinna być jakość wykonania oraz jakość samych materiałów. Decydując się na produkty klasy premium takich marek jak Fameg czy Paged możemy liczyć, że kupiony przez nas produkt zachowa swoje właściwości przez wiele lat. Nie można tego jednak powiedzieć o wszystkich masowych produktach dostępnych w popularnych marketach i sklepach meblowych.

Jakość użytych materiałów i precyzja ich spasowania są niezwykle istotne w szczególności, gdy w codziennym użytkowaniu będziemy poddawać meble różnym próbom wytrzymałości przez, chociażby odchylanie ich do tyłu lub na boki. Dobrej jakości krzesło czy fotel to przede wszystkim taki mebel, który jest dobrze spasowany, przez co nie będzie się odkształcał pod naszym ciężarem oraz nie zmieni swoich właściwości z biegiem lat.

Dobrej jakości krzesło czy fotel nie muszą być jednak drogie. Firma Fameg posiada w swojej ofercie drewniane krzesła w cenie zaczynającej się już od 470 złotych. Jest to rozsądna cena za wysokiej jakości produkt, który posłuży nam przez wiele lat.

Wygodne krzesło i fotel do salonu – komfort i ergonomia

Salon to miejsce tętniące życiem, w którym spędzamy najwięcej czasu. Warto więc zadbać by czas w nim spędzony był w pełni komfortowy i relaksujący. Dobrze wybrane krzesło czy fotel mogą nam w tym pomóc.

Wygody model powinien cechować się odpowiednio wyprofilowanym oparciem, które odciąży nasze plecy oraz siedziskiem, które pozwoli odpocząć naszym nogom. Decydując się na wygodne krzesło, należy również sprawdzić, czy siedzisko nie będzie powodowało ucisku w okolicy ud, gdyż może to powodować drętwienie stóp przy dłuższym siedzeniu. Wybierając fotel, ciekawym dodatkiem z pewnością będzie dedykowany podnóżek. Spełni on funkcję estetyczną, wpływając na wygląd salonu oraz zwiększy poczucie komfortu podczas odpoczynku.

Podkreśl charakter salonu wybierając stylowe krzesło lub designerski fotel

Szukając idealnego krzesła czy fotela, mamy do wyboru setki modeli w dziesiątkach konfiguracji. Możemy przebierać w dostępnych stylach, począwszy od niezwykle popularnego stylu skandynawskiego, czy loftowego a kończąc na designerskich i odważnych projektach marki Aris Concept. Całość Upatrzone krzesło czy fotel bardzo często możemy również dostosować do własnych potrzeby, wybierając indywidualną konfigurację materiałów wykończeniowych.

To, na jaki styl się zdecydujemy, zależy tylko od nas samych. Dzięki pokaźnej ofercie modeli i dodatków możemy stworzyć niezwykle spójny stylowo salon lub wybrać odważne połączenie, chociażby krzeseł różnego koloru, które nadadzą delikatnej abstrakcji wnętrzu.

Gdzie szukać dobrej jakości krzeseł i foteli?

Porządnie wykonane drewniane krzesło czy fotel, z pewnością będą dobrym zakupem, który posłuży przez wiele lat. Jeśli chcesz sprawdzić jak na żywo wyglądają drewniane krzesła firmy Fameg i Paged lub designerskie i nowoczesne fotele Comforty i Aris Consept, szukaj ich w lokalnych salonach meblowych. Takie produkty bardzo rzadko są dostępne w dużych marketach czy sklepach meblowych. Warto sprawdzić lokalny salon meblowy w Szczecinie, Poznaniu, Warszawie czy innym większym mieście, gdzie z pewnością znajdą się wyżej wymienione marki.