Oximo Monterida Somfy

Od Monteriady do Centrum Szkolenia Praktycznego Somfy – wszystko o dobrych praktykach montażu

Seria napędów Oximo 50 io typu Plug&Play, przeznaczona do rolet zewnętrznych, została zaprojektowana przez Somfy z myślą o maksymalnym uproszczeniu i usprawnieniu montażu. A jak prawidłowo przeprowadzić prace montażowe tego inteligentnego rozwiązaniaprezentowali na żywo eksperci Somfy podczas MONTERIADY na targach BUDMA 2019.

Profesjonalny montaż oraz odpowiednia konfiguracja urządzeń warunkuje ich prawidłowe działanie. Do propagowania i promocji tej zasady zdeklarowali się organizatorzy oraz partnerzy Monteriady, która odbywa się w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma 2019. Wydarzenie już po raz czwarty integruje producentów i instalatorów w akcji edukacyjnej, dotyczącej dobrych praktyk montażu. W tym roku Somfy, lider inteligentnej automatyki domowej prezentuje instalacjęnapędu rurowego do rolet –Oximo 50 io.

Somfy Monteriada

Oximo 50 io- prosta instalacja i wygoda użytkowania na co dzień

Napęd Oximo 50 io należy do rodziny napędów rurowych przeznaczonych do rolet zewnętrznych. Ustawienie kierunku obrotu napędu (góra-dół) odbywa się tu automatycznie po wykonaniu maksymalnie czterech cyklów pracy.Dzięki temu czas montażu jest krótszy, a ponadto daje gwarancję prawidłowego działania rolety. Oprócz standardowych funkcji Oximo 50 io posiada detekcję przeszkód, zabezpieczenie przed ręcznym podniesieniem rolety z zewnątrz (próbą włamania) oraz zabezpieczenie przed oblodzeniem. W przypadku napotkania na przeszkodę napęd automatycznie się zatrzymuje, nie niszcząc rolety. Podobnie jest w przypadku przymarznięcia pancerza – w ten sposób automatyka domowa wydłuża żywotność m.in. rolet zewnętrznych.Oximo Somfy

Technologia io-homecontrol – w stałym kontakcie z domem

Napęd Oximo 50 io działa w technologii io-homecontrol®, która zapewnia dwukierunkową komunikację pomiędzy urządzeniami i gwarantuje użytkownikowi otrzymanie na smartfonapowiadomień o aktualnej pozycji napędu, a w tym m.in. czy roleta przy zamykaniu napotkała przeszkodę. „Protokół io-homecontrol® to nic innego jak nasz komfort i nasze bezpieczeństwo. Komfort, bo możemy sterować domem nawet ze smartfona. Bezpieczeństwo, bo zawsze wiemy, czy pod naszą nieobecność w domu nie dzieje się nic niepokojącego. A dodatkowo ta technologia gwarantuje nam elastyczność. Bezprzewodowo połączymy różne urządzenia domowe, w tym zautomatyzowane rolety, żaluzje, bramy czy nawet oświetlenie i systemy alarmowe. Ich montaż możemy rozłożyć w czasie, w zależności od naszych potrzeb, a technologia io zapewni ich wzajemną współpracę – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska.

Ponadto Oximo 50io jest w pełni kompatybilny z centralą inteligentnego domu Somfy, TaHoma Premium. Dzięki temu można połączyć go z dodatkowymi czujnikami, np. ruchu czy otwarcia i tworzyć scenariusze, które sprawią, że wykonywanie rutynowych czynności stanie się łatwe, a dom będzie lepiej zabezpieczony.

Somfy Montaż Oximo

Od Monteriady do Centrum Szkolenia Praktycznego Somfy

Zainteresowanie pojęciem „inteligentny dom” rośnie w coraz szybszym tempie od ponad 5 lat. Użytkownicy rozwiązań smartdoceniają – oprócz wygody i poczucia bezpieczeństwa – efektywne zarządzanie zużyciem energii i atrakcyjny design produktów. Gdzie szukają informacji o sprawdzonych rozwiązaniach? M.in. u certyfikowanych specjalistów i instalatorów urządzeń smart home. „Dynamiczny rozwój branży nowoczesnych technologii wymaga ciągłego podnoszenia kompetencji, aktualizacji wiedzy, a przede wszystkim praktyki. Dlatego marka Somfy stworzyła w Warszawie własne Centrum Szkolenia Praktycznego połączone z salonem pokazowym Happy Home Somfy – tu inspirujemy, opowiadamy o korzyściach smart home i uczymy, jak wprowadzać rozwiązania inteligentne w życie.

W czasie MONTERIADY łączymy siły z innymi producentami w zakresie podnoszenia świadomości oraz standardów montażu i instalacji. Somfy ułatwia pracę instalatorów automatyki domowej m.in. poprzez umożliwienie ustawienia w kilku ruchach pozycji komfortowej „MY”, do wygodnego sterowania urządzeniami, a także udostępniając narzędzie nowoczesnego instalatora Set&Goio, które w sposób intuicyjny prowadzi go przez kolejne etapy montażu” – mówi Radosław Borkowski.Oximo Monteriada

Oximo 50 io dla instalatora

-Funkcja AUTO-SCAN – możliwość indywidualnego programowania bez potrzeby odłączania zasilania od innych napędów
-Detekcja przeszkód podczas zamykania
-Ochrona przed oblodzeniem/przymarznięciem przy otwieraniu rolety
-Ciągła kontrola momentu obrotowego dzięki zintegrowanemu systemowi elektronicznemu
-Elektroniczna regulacja położeń krańcowych
-Łatwe i szybkie ustawienie położenia komfortowego „my”
-Idealne rozwiązanie do nowych obiektów
-Możliwość włączenia napędu do ekosystemu Tahoma oraz połączenia z urządzeniem ConnexoonWindow
-Informacja zwrotna o aktualnym położeniu rolety zewnętrznej

SOMFY – to światowy lider w zakresie systemów inteligentnego sterowania i automatyki do rolet, bram i żaluzji w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Somfy od lat opracowuje rozwiązania, które wprowadzają domy na poziom Internetu Rzeczy (Internet of Things). Łączy ze sobą jednym systemem różne urządzenia, zmieniając domy na całym świecie w komfortowe i bezpieczne „domy inteligentne”. Wysoką jakość produktów firmy Somfy ceni 220 milionów użytkowników.

Firma powstała w 1969 roku w Cluses we Francji. Międzynarodowy zasięg działalności obejmuje 160 oddziałów w 60 krajach na całym świecie, zatrudniając 8000 pracowników.

W Polsce spółka istnieje od 1996 roku. W 2014 roku powstała należąca do Somfy fabryka SOPEM w Niepołomicach. Obecnie oprócz jednostki produkcyjnej oraz Działu Badań i Rozwoju, funkcjonuje w Niepołomicach Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna, która dostarcza produkty do odbiorców z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

www.somfy.pl