Zatrzymać czas. Wybieramy najładniejsze ramki i albumy na zdjęcia

Przytulne wnętrze, pełne dobrych wspomnień, powinno być bogate w dodatki będące świadectwem szczęścia jego domowników. Jednym z ciekawszych elementów dekoracyjnych o bardzo sentymentalnym charakterze są rodzinne fotografie. Najnowsze trendy sprawiły, że zdjęcia ukazujące chwile szczęścia wyszły z cienia szuflad, w których były skrywane, stając się dumą i sercem domu. Jakie ramki na zdjęcia warto wybrać, aby móc pięknie wyeksponować rodzinne fotografie nie tylko na ścianach, ale również na komodzie w salonie czy na gabinetowym biurku?

Ponadczasowe drewno – piękno i klasa sama w sobie

Drewniane ramki na zdjęcia to chyba najbardziej uniwersalne, a zarazem najbardziej wdzięczne formy oprawy naszych fotografii. Drewno jest materiałem, które towarzyszy człowiekowi od zawsze. Wprowadza do wnętrza ciepłą, przytulną atmosferę. Wzbogaca domowe pomieszczenia o wspólne chwile zatrzymane na papierze fotograficznym. Albumy na zdjęcia, choć potrafią być piękne i eleganckie, w przeciwieństwie do ramek, ukrywają fotografie przed oczyma gości. Tymczasem drewniane ramki na zdjęcia pasują praktycznie do każdego stylu wnętrzarskiego. Jasne naturalne drewno dobrze odnajdzie się we wnętrzach eko, których mieszkańcy cenią kontakt z przyrodą. Jasne neutralne barwy ramek świetnie sprawdzają się również we wnętrzach skandynawskich. Z kolei ciemniejsze dodatki będą dobrze komponować się z majestatycznymi meblami w stylistyce kolonialnej i retro. Ramki na rodzinne fotografie z białego drewna będą stylistyczną wisienką na torcie wnętrza urządzonego w stylu prowansalskim i shabby chic. Drewniane ramki można nabyć w sklepie internetowym https://www.fotosklep55.pl.

Aluminiowe ramki na zdjęcia – w jakich wnętrzach odnajdą się najlepiej?

Aluminiowe ramki na zdjęcia, w przeciwieństwie do drewnianych, są znacznie chłodniejsze w wyrazie. Mimo to potrafią dodać aranżacyjnego smaczku wnętrzom, zwłaszcza tym urządzonym w nowoczesnym stylu. Zimny odcień świetnie dopełnia surowego i eleganckiego klimatu. Aluminiowe ramki będą również interesującym dodatkiem w mieszkaniu z nutą glamour, gdyż odbijają światło, czyniąc przestrzeń luksusową i ekstrawagancką. Będą dobrym wyborem wszędzie tam, gdzie liczy się maksymalne skupienie na obrazie, a brak bodźców rozpraszających uwagę jest tym, na czym zależy nam najbardziej. Zaletą aluminiowych ramek jest wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

W jaki sposób można wyeksponować rodzinne fotografie, aby prezentowały się estetycznie?

Aby uzyskać stylowy wygląd wnętrza, nie wystarczy porozstawiać ramek z fotografiami wszędzie, gdzie się tylko da. Znacznie lepiej zaprojektować spójny układ, który podkreśli wyjątkowość zdjęć. Ramki można wieszać jedne pod drugim, tworząc układ wertykalny, lub też ułożyć z nich duży prostokąt, w skład którego będą wchodzić ramki o zróżnicowanych wielkościach.