Narożniki czy kanapa do salonu?

Narożniki czy kanapa do salonu?

W salonie koncentruje się życie wszystkich domowników. Spędzamy w nim dużo czasu czytając książki, czy wspólnie z rodziną oglądając telewizję. Oczywistym jest zatem, że meble które się w nim znajdują, m. in. sofa, powinny zapewniać wysoki komfort użytkowania i być dopasowane do zwyczajów domowników. Popołudniowa drzemka  czy komfortowe miejsce do przenocowania dla odwiedzających gości, wszystkie te cechy da się połączyć, ale pozostaje wybór pomiędzy kanapą i narożnikiem. Oba typy mebli różnią się nieco funkcjonalnością oraz zastosowaniem do salonów o małej lub większej powierzchni.

Kanapa do pokoju dziennego

Popularna sofa to mebel, który przyda się zwłaszcza w salonach o małej powierzchni. Nawet w niewielkich i mało ustawnych pomieszczeniach bez trudu można znaleźć dla niej miejsce. Osoby lubiące zmiany i często zmieniające wystrój pokoju dziennego docenią również fakt, że kanapa nie jest ciężka i z łatwością można przesuwać ją w inne miejsce. Zaletą sofy są nie tylko niewielkie gabaryty, ale również możliwość rozłożenia jej do spania. Z powodzeniem może służyć jako awaryjne miejsce do przenocowania niespodziewanych gości. Jeśli w domu nie ma miejsca na wyodrębnienie osobnej sypialni, niewielka, rozkładana sofa również będzie dobrym wyborem. Wiele z nich po rozłożeniu ma wymiary zbliżone do standardowych łóżek w sypialni.

Narożnik do salonu capri z funkcją spania

Narożniki świetnie pasują zarówno do dużych salonów jak i niewielkich pokoi dziennych. Dobierając jego rozmiar trzeba jednak zastanowić się w którym miejscu w pomieszczeniu będzie się on znajdował. Nie bez znaczenia jest również czy ma on posiadać funkcję spania. Podobnie jak w przypadku kanapy, narożnik również może służyć jako komfortowy zamiennik sypialni. Narożnik capri jest przykładem zastosowania wygodnej funkcji spania z nowoczesnym designem.

Co lepsze, narożnik czy sofa?

Odpowiedzi na to pytanie nie ma tylko jednej. Wybór to kwestia całkowicie indywidualna.  Wszystko zależy od oczekiwań jakie spełniać ma mebel w salonie, jak również od tego jakiej wielkości jest pomieszczenie. Warto wziąć pod uwagę z jakich materiałów została wykonana sofa czy narożnik, koncentrując się na tym, aby były jak najwyższej jakości. Dla wielu osób ważne jest również, aby mebel był nie tylko wygodny i praktyczny, ale przede wszystkim stylowy. W przypadku narożnika largo projektantom udało się połączyć wszystkie te cechy w spójną całość. Estetycznie i konsekwentnie urządzony salon jest nie tylko ozdobą domu. To również miejsce, gdzie domownicy zrelaksują się i spędzają wspólnie czas.