wnetrzator.pl
Image default
Aktualności

Nowocześnie urządzone biuro – jak wykorzystać nowoczesne systemy szklane

Nowoczesne biurowce coraz częściej oferują duże powierzchnie do wynajęcia z możliwością ich samodzielnej aranżacji. Wszędzie tam, gdzie jest konieczne szybkie przystosowanie wnętrza do potrzeb gabinetów czy stanowisk dla poszczególnych pracowników, doskonałym rozwiązaniem jest system ścianek całoszklanych. Jest on prosty w montażu, nie wymaga ingerencji w strukturę budynku i wyróżnia się estetycznym wyglądem.

Zalety systemów szklanych w budynkach biurowych

Najważniejszym walorem szkła jest jego przejrzystość. O znaczeniu tej cechy z pewnością przekonała się niejedna osoba, która spędza wiele godzin dziennie w ciasnym pokoiku księgowości czy sekretariatu. Aranżacja pomieszczeń biurowych z wykorzystaniem systemu ścianek całoszklanych sprawia, że przestrzeń nie zostaje zamknięta ani ograniczona, a dzienne światło bez przeszkód dociera do każdego wydzielonego boksu. Pomimo braku intymności, jaką powoduje przejrzystość ścian, wnętrza stwarzają wrażenie większych i bardziej przestronnych. Dzięki temu znika klaustrofobiczne wrażenie, a wpływ na atmosferę ma nawet roślina stojąca kilka boksów dalej. Z drugiej strony w szklanych pokojach bez problemu można zwiększyć zakres prywatności, stosując rozwiązania takie jak żaluzje i rolety czy folie dekoracyjne na szkło. Innym walorem szklanej zabudowy pomieszczeń biurowych jest ich optyczna i rzeczywista czystość. Szkło jest higieniczne, a nawet antyseptyczne, gdyż nie sprzyja rozwojowi różnych mikroorganizmów. Często dotykane przez klientów czy współpracowników można łatwo zdezynfekować za pomocą tradycyjnej chemii gospodarczej.

Szybki montaż bez naruszania konstrukcji nośnej budynku

Jednym z atutów, jaki wyróżnia system ścianek całoszklanych jest stosunkowo prosty montaż bez potrzeby kucia ścian czy mocowania w nich rozbudowanych uchwytów. Podstawowe prowadnice najczęściej są mocowane do sufitu i podłogi, tworząc stelaż nośny dla szklanych tafli. Uzupełnieniem zestawu są okucia do szkła oraz klamki i uchwyty. Cechą, dla której warto zdecydować się na wybór tego rozwiązania jest też możliwość dowolnego przystosowania zabudowy do potrzeb biura. System został zaprojektowany tak, aby umożliwiał tworzenie boksów o różnej powierzchni, a każże długich i krótkich korytarzy czy ciągów z zakrętami.

Dlaczego warto wybrać system ścianek całoszklanych do biura?

Firma, która stawia na nowoczesność i przykłada dużą wagę do każdego szczegółu w swoim wizerunku, z pewnością doceni zalety rozwiązania, jakim jest zabudowa biura szklanymi ścianami. Poza niewątpliwymi nowoczesnością i elegancją warto wymienić też inne cechy, które skłaniają do takiej aranżacji.

Wybierając system ścianek całoszklanych potencjalny inwestor zyskuje:

  • przestronne i dobrze doświetlone wnętrza, a w efekcie możliwość zaoszczędzenia wydatków ponoszonych na sztuczne oświetlenie,
  • doskonałą izolację akustyczną,
  • możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni wnętrza oraz łączenia ścian z systemami drzwiowymi,
  • możliwość montażu solidnych zamków oraz systemu kontroli dostępu,
  • wiele wariantów wykończeniowych w postaci dodatkowych okuć czy ich stylowych wzorów,
  • szeroki wybór wariantów szkół i profili aluminiowych parametrami dostosowanych do intensywności eksploatacji,
  • wysoką stabilność tafli szklanych, które nie wymagają stosowania pionowych profili,
  • lekkie i trwałe konstrukcje, które nie obciążają struktury nośnej budynku,
  • możliwość wyboru różnych rodzajów szkła – hartowanego, laminowanego, klejonego z folią wygłuszającą czy kolorowego.

System ścianek całoszklanych to prosty, stosunkowo tani i szybki sposób na przystosowanie biura do potrzeb. Jest również ciekawym pomysłem na elegancką i gustowną aranżację biurowych wnętrz.

Artykuł powstał przy współpracy merytorycznej ze sklepem Womet oferującym systemy mocowania elementów szklanych.

Polecane

Drzewka bonsai, czyli sztuka dla każdego

jan

Wiosenny stroik

jan

Jakie zadanie spełniają osłony balkonowe

jan

Leave a Comment