Nowocześnie urządzone biuro – jak wykorzystać nowoczesne systemy szklane

Nowoczesne biurowce coraz częściej oferują duże powierzchnie do wynajęcia z możliwością ich samodzielnej aranżacji. Wszędzie tam, gdzie jest konieczne szybkie przystosowanie wnętrza do potrzeb gabinetów czy stanowisk dla poszczególnych pracowników, doskonałym rozwiązaniem jest system ścianek całoszklanych. Jest on prosty w montażu, nie wymaga ingerencji w strukturę budynku i wyróżnia się estetycznym wyglądem.

Zalety systemów szklanych w budynkach biurowych

Najważniejszym walorem szkła jest jego przejrzystość. O znaczeniu tej cechy z pewnością przekonała się niejedna osoba, która spędza wiele godzin dziennie w ciasnym pokoiku księgowości czy sekretariatu. Aranżacja pomieszczeń biurowych z wykorzystaniem systemu ścianek całoszklanych sprawia, że przestrzeń nie zostaje zamknięta ani ograniczona, a dzienne światło bez przeszkód dociera do każdego wydzielonego boksu. Pomimo braku intymności, jaką powoduje przejrzystość ścian, wnętrza stwarzają wrażenie większych i bardziej przestronnych. Dzięki temu znika klaustrofobiczne wrażenie, a wpływ na atmosferę ma nawet roślina stojąca kilka boksów dalej. Z drugiej strony w szklanych pokojach bez problemu można zwiększyć zakres prywatności, stosując rozwiązania takie jak żaluzje i rolety czy folie dekoracyjne na szkło. Innym walorem szklanej zabudowy pomieszczeń biurowych jest ich optyczna i rzeczywista czystość. Szkło jest higieniczne, a nawet antyseptyczne, gdyż nie sprzyja rozwojowi różnych mikroorganizmów. Często dotykane przez klientów czy współpracowników można łatwo zdezynfekować za pomocą tradycyjnej chemii gospodarczej.

Szybki montaż bez naruszania konstrukcji nośnej budynku

Jednym z atutów, jaki wyróżnia system ścianek całoszklanych jest stosunkowo prosty montaż bez potrzeby kucia ścian czy mocowania w nich rozbudowanych uchwytów. Podstawowe prowadnice najczęściej są mocowane do sufitu i podłogi, tworząc stelaż nośny dla szklanych tafli. Uzupełnieniem zestawu są okucia do szkła oraz klamki i uchwyty. Cechą, dla której warto zdecydować się na wybór tego rozwiązania jest też możliwość dowolnego przystosowania zabudowy do potrzeb biura. System został zaprojektowany tak, aby umożliwiał tworzenie boksów o różnej powierzchni, a każże długich i krótkich korytarzy czy ciągów z zakrętami.

Dlaczego warto wybrać system ścianek całoszklanych do biura?

Firma, która stawia na nowoczesność i przykłada dużą wagę do każdego szczegółu w swoim wizerunku, z pewnością doceni zalety rozwiązania, jakim jest zabudowa biura szklanymi ścianami. Poza niewątpliwymi nowoczesnością i elegancją warto wymienić też inne cechy, które skłaniają do takiej aranżacji.

Wybierając system ścianek całoszklanych potencjalny inwestor zyskuje:

  • przestronne i dobrze doświetlone wnętrza, a w efekcie możliwość zaoszczędzenia wydatków ponoszonych na sztuczne oświetlenie,
  • doskonałą izolację akustyczną,
  • możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni wnętrza oraz łączenia ścian z systemami drzwiowymi,
  • możliwość montażu solidnych zamków oraz systemu kontroli dostępu,
  • wiele wariantów wykończeniowych w postaci dodatkowych okuć czy ich stylowych wzorów,
  • szeroki wybór wariantów szkół i profili aluminiowych parametrami dostosowanych do intensywności eksploatacji,
  • wysoką stabilność tafli szklanych, które nie wymagają stosowania pionowych profili,
  • lekkie i trwałe konstrukcje, które nie obciążają struktury nośnej budynku,
  • możliwość wyboru różnych rodzajów szkła – hartowanego, laminowanego, klejonego z folią wygłuszającą czy kolorowego.

System ścianek całoszklanych to prosty, stosunkowo tani i szybki sposób na przystosowanie biura do potrzeb. Jest również ciekawym pomysłem na elegancką i gustowną aranżację biurowych wnętrz.

Artykuł powstał przy współpracy merytorycznej ze sklepem Womet oferującym systemy mocowania elementów szklanych.