sofa

Rozkładana sofa – poznaj jej zalety

Sofy rozkładane to dobre rozwiązanie do małych i dużych pomieszczeń. Może pełnić wiele funkcji i ozdabiać wnętrze. Czy warto posiadać sofę rozkładaną? Jakie cechy powinna posiadać, aby spełniała najważniejsze funkcje? Kilka porad dotyczących tego tematu znajdziesz poniżej.

Rozkładana sofa – warto ją posiadać

Dzisiejsze rozkładane sofy różnią się od tych, które można było kupić kilkanaście lat temu. Obecnie sofy są bardzo stylowe, wygodne i dobrze spełniają swoje funkcje. Warto posiadać taką sofę, doskonale sprawdzi się w kawalerce, małym mieszkaniu jak i dużym salonie. Może z niej korzystać kilka osób w jednym czasie, dlatego sprawdzi się podczas imprezy ze znajomymi lub spotkania rodzinnego. Sofa może pełnić funkcję łóżka po rozłożeniu, a więc możliwe jest przenocowanie gości w komfortowych warunkach. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu sofy? Kilka ważnych porad znajdziesz poniżej.

Zakup sofy – na to zwróć uwagę

Oto kilka porad, które pomogą dokonać odpowiedniego wyboru w czasie zakupu sofy rozkładanej:

  • Wybierz odpowiedni sklep – czyli taki, który cieszy się dobrymi opiniami i działa na rynku przynajmniej kilka lat. Dzięki temu można mieć większą pewność, że oferowane produkty są dobrej jakości, a personel wie, jak pomóc klientowi w dokonaniu wyboru sofy rozkładanej.

  • Miejsce do przechowywania – nie każda sofa je posiada, ale wiele produktów ma wysuwaną szufladę, w której można schować pościel czy koce. Jeśli ważna jest dla Ciebie jak największa wygoda, albo jeśli nie masz miejsca w szafie na takie przedmioty, warto wybrać sofę z miejscem do przechowywania.

  • Rozmiar – sofy rozkładane to możliwość wyboru. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na rozmiar. Duża sofa pasuje do większych pomieszczeń, a mniejsza do mniejszych. Nie można o tym zapominać, ponieważ nieodpowiedni rozmiar może sprawić, że całość aranżacji będzie wyglądała po prostu źle.

  • Wymiary miejsca do spania – są pewne wytyczne, dzięki którym można zadbać o komfortowy sen. Prawidłowa szerokość miejsca do spania, powinna wynosić 60 cm. Długość powinna być od 12 do 20 cm większa, niż wysokość użytkownika sofy.

  • Styl i kolor – warto dobrać je w taki sposób, aby sofa dopełniała pomieszczenie i pasowała do aranżacji. Dzięki temu całość będzie wyglądała stylowo i spójnie, co wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniu oraz estetykę.

Podsumowanie

Sofy rozkładane Poznań są bardzo dobrym rozwiązaniem. Pasują do każdej wielkości pomieszczenia, w dzień pozwalają na komfortowe przyjmowanie gości, w nocy stają się łóżkiem do spania. Dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę na rozmiar sofy, wymiary miejsca do spania oraz oczywiście styl i kolor produktu. Należy także zastanowić się, czy dodatkowe miejsce do przechowywania w postaci szuflady, jest potrzebne. Aby zapewnić sobie wysoką jakość, wybieraj tylko te sklepy, które cieszą się dobrymi opiniami i dają możliwość wyboru.