skrzynka

Skrzynki drewniane – jakie meble można z nich wykonać?

Ruch zero-waste to niewątpliwie bardzo szlachetna inicjatywa. Według jego myśli, zamiast pozbywać się w teorii niepotrzebnych już rzeczy, możemy nadać im drugie życie i znaleźć dla nich bardzo praktyczne zastosowanie. Może to powiedzieć na przykład o drewnianych skrzynkach, które często zamieniane są w meble. Co możemy wyczarować z tego typu skrzyń?

Czy skrzynki drewniane to dobra podstawa do tworzenia mebli?

Większość osób z pewnością słyszała o pomyśle wykorzystywania takich produktów, jak palety czy skrzynki drewniane jako mebli. Niektórzy jednak mogą być do tego pomysłu dość sceptycznie nastawieni, obawiając się między innymi o wytrzymałość czy wygląd. Czy rzeczywiście jest się czego bać?

Jak się okazuje – absolutnie nie! Praktyczne meble ze skrzynek można bowiem stworzyć w naprawdę prosty sposób i dostosować je do swoich własnych preferencji naprawdę małym wysiłkiem. Dodatkowo takie skrzynki są naprawdę wytrzymałe, gdyż tego wymagało ich pierwotne zastosowanie. Oczywiście inni idą o krok dalej, na przykład wykorzystując łubianki, lecz zacznijmy od małych kroczków i skupmy się najpierw na skrzynkach.

Skrzynki drewniane – intrygujące pomysły na przemianę ich w meble

Skoro wiemy już, iż stworzenie mebli z wykorzystaniem drewnianych skrzynek to naprawdę ciekawy pomysł, który dodatkowo ograniczy wytwarzanie przez nas odpadów, warto jest pochylić się nad możliwymi zastosowaniami. Co możemy wykonać z takich elementów?

Pierwszym interesującym pomysłem jest stworzenie z czterech złączonych ze sobą skrzynek funkcjonalnego i dobrze prezentującego się stolika, który sprawdzi się wprost idealnie w salonie. Drewniane skrzynki będą również świetną podstawą dla półek, schowków czy regałów.

Jeżeli posiadamy wystarczające umiejętności oraz możliwości, możemy jednak spróbować stworzyć jeszcze bardziej zaawansowane meble, jak na przykład biurka czy szafki. Tak naprawdę w znalezieniu zastosowań dla takich skrzynek ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia.