Tapeta ścienna – 3 sposoby na urozmaicenie wystroju wnętrza

Każde wnętrze, niezależnie jak przytulne by nie było, raz na jakiś czas wymaga odświeżenia. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad wykorzystaniem opcji, jakie daje tapeta ścienna. Zapraszam Cię do krótkiego przewodnika wprowadzającego w tapety pokojowe, który w przystępny sposób przedstawi Ci ich dekoracyjne możliwości.

  1. Tapeta ścienna jako dekoracja i urozmaicenie każdego wnętrza
  2. Tapeta dla chłopca i dziewczynki w każdym wieku
  3. Fototapeta

1. Tapeta ścienna jako dekoracja i urozmaicenie każdego wnętrza

Zastanawiając się nad urozmaiceniem lub wzbogaceniem dekoracji w swoim domu, ciekawym rozwiązaniem może być opcja wykorzystania tapety pokojowej. Szczególną popularnością wśród projektantów cieszy się ostatnimi czasy tapeta szara. Szarość może przyjmować różne odcienie, dlatego też pasuje zarówno do surowego, postmodernistycznego i nowoczesnego wnętrza, jak również do klasycznego i przytulnego wystroju domu. Niezależnie czy jest to kuchnia, łazienka czy salon. Szarość sprawdzi się w każdym wnętrzu.

2. Tapeta dla chłopca i dziewczynki

Wielu rodziców zastanawia się, jak w prosty i estetyczny sposób wprowadzić odrobinę koloru do pokoju dziecka. Niezależnie od wieku, dzieci posiadają już swoje zainteresowania, jak więc im sprostać? Mogą to być ulubione postaci z bajek, filmów, książek, ale również pojawiają się już pierwsze hobby- kosmos, dinozaury, zwierzęta. Remont całego pokoju- przygotowanie, projektowanie wzorów, ostatecznie malowanie ich wymaga czasu. Jako rodzic zrozumiałe jest, że wolisz te kilkadziesiąt godzin poświęcić swojemu dziecku. Dlatego też, jeśli chciałbyś umilić czas, który spędza Twoja pociecha w swoim pokoju, możesz pomyśleć nad możliwością, jakie dają  tapety ścienne – tapety kraków. Jest to estetyczne i szybkie rozwiązanie, które sprawi, że zarówno rodzic, jak i dziecko będą uszczęśliwieni.

3. Fototapety

Fototapety to temat- rzeka. Umożliwiają niesztampowe zaaranżowanie wnętrza. Jakie są rodzaje? Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej możliwości i jeśli podczas podejmowanie decyzji o zakupie, wymarzysz sobie jakiś wzór- jest duża szansa, że go odnajdziesz. Wzory kwiatowe, geometryczne, przedstawiające piękne, relaksujące krajobrazy. Pojawiają się również tapety 3D, które sprawiają, że zwykła, płaska ściana zamienia się w ciekawe urozmaicenie Twojego domu, na którym nie jeden gość zawiesi oko z podziwu.

Czas, jaki jest optymalny na zmianę dekoracji ścian i sufitu, to 5 lat. W ten sposób mieszkanie wygląda na zadbane, schludne i czyste. Takie właśnie wnętrze sprawia, że czujesz się w nim dobrze, a ze zwykłego domu staje się Domem.