Toaletka do sypialni - jak wybrać?

Toaletka do sypialni – jak wybrać?

Każda kobieta marzy o tym, aby w sypialni posiadać toaletkę, na której będzie mogła trzymać wszystkie niezbędne kosmetyki, biżuterię oraz urodowe akcesoria. Jednak najczęściej trzeba zrezygnować z toaletki na rzecz bardziej praktycznej komody, regału lub biurka. Czy w rzeczywistości tak musi być? Jak wybrać toaletkę do sypialni, aby pasowała do wnętrza i jednocześnie była funkcjonalna?

 

Modele toaletek do sypialni

Toaletki do sypialni najczęściej kojarzą się ze stylem ludwikowskim – są szerokie, posiadają ozdobne nóżki, wykończenia oraz obowiązkowo – duże lustro w dekoracyjnej ramie. Choć zazwyczaj są wyposażone w wiele szuflad, nie kojarzą się z funkcjonalnością. Dlaczego? Przede wszystkim nie pasują do większości wnętrz, szczególnie tych nowoczesnych, minimalistycznych. Drugim, niemniej istotnym aspektem jest to, że zajmują wiele miejsca. Obecnie wybór toaletek do sypialni jest o wiele większy, a omawiane modele znajdują się na https://www.homebook.pl/produkty/toaletki, gdzie możesz zapoznać się z ich wymiarami oraz co najważniejsze – z ceną.

Najbardziej popularne są klasyczne toaletki kosmetyczne, produkowane najczęściej w kolorze białym, dzięki czemu dobrze wyglądają w różnych aranżacjach. Ich szerokość wynosi ok. 70-80 cm, a więc w praktyce powinny zmieścić się nawet w niedużej sypialni.

Toaletki mogą mieć również postać nowoczesnej konsoli o szerokości ok. 65 cm i głębokości ok. 35 cm. Niektóre z nich posiadają w blacie „drzwiczki” z lusterkiem – wystarczy je otworzyć, aby móc w wygodnych warunkach zrobić makijaż. Pod blatem zamontowana jest również jedna, długa szuflada. Nie są tak funkcjonalne jak ich poprzednicy, ale są za to nieduże i minimalistyczne.

Idealnym rozwiązaniem dla kobiet są również toaletki w stylu glamour, ze specjalnym lustrem do wizażu, na którym znajduje się odpowiednie oświetlenie.

Toaletką może być także… stylowe biurko składające się z samego blatu lub blatu z kilkoma szufladkami. To niedrogie rozwiązanie, które można zastosować w każdym wnętrzu.

 

Na co zwracać uwagę kupując toaletkę?

Zanim przejdziesz do porad dotyczących wyboru toaletki, zastanów się, gdzie ją umieścić. Makijaż najlepiej robić przy świetle naturalnym, dlatego mebel powinien znajdować się przy oknie/drzwiach balkonowych. Jeśli będzie umieszczony w głębi sypialni, to szybko może okazać się, że do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych lepiej sprawdzi się blat kuchenny…

Na początku zwróć uwagę na wysokość tego mebla – aby korzystanie z niego było wygodne, powinien mieć blat na wysokości ok. 75 cm. Istotną kwestią jest też jakość wykonania, szczególnie w przypadku białych toaletek. Podczas robienia makijażu istnieje duże ryzyko zabrudzenia blatu różnymi kosmetykami, dlatego toaletkę powinno się w prosty sposób czyścić.

Drugim, istotnym aspektem, jest ilość szuflad. Im jest ich więcej, tym łatwiej będzie przechowywać niezbędne akcesoria. Można zakupić również kuferki do kosmetyków/biżuterii, wtedy jednak blat musi być wystarczająco duży, aby je wszystkie pomieścił.

Najbardziej opłaca się też zakupić toaletki z wbudowanym lusterkiem.

 

Toaletki DIY – czy warto zrobić?

Jeśli gotowe, designerskie toaletki są dla Ciebie za drogie, możesz w prosty sposób stworzyć je sama przy pomocy taniej konsoli lub biurka. Wystarczy zawiesić nad meblem lusterko, dokupić stołek o odpowiedniej wysokości, a szuflady zagospodarować specjalnymi „wypełniaczami”, które ułatwiają przechowywanie akcesoriów. Natomiast na blacie warto umieścić ozdobne pudełka na perfumy, szminki czy lakiery do paznokci.

Uważaj jednak, ponieważ do stworzenia toaletki nie nadadzą się komody – nie da się przy nich wygodnie usiąść.