TOP 5 produktów Smart, którymi możesz sterować za pomocą telefonu

Nowoczesne zdobycze technologii z roku na rok coraz mocniej wkraczają w każdą sferę naszego życia. Już dzisiaj możesz wprowadzić do domu rozwiązania rodem z filmów science-fiction – szybko uczynią Twój dom naprawdę inteligentnym. Sprawdź najciekawsze propozycje produktów, które możesz obsługiwać za pomocą swojego smartfona.

Dom przyszłości

Zacznijmy od samego początku – co to jest smart home? W dużym skrócie jest to system nowoczesnych sprzętów, które mają za zadanie ułatwić Ci życie i poprawić komfort mieszkania. Inteligentny dom może być naprawdę bogato wyposażony – wybór smart urządzeń jest ogromny. Swoje starter kity oferują popularne firmy min. Xiaomi, Fibraro czy nawet Apple. Nie trzeba jednak decydować się na wszystko naraz i zrujnować przy tym domowy budżet. W Smart Home chodzi przede wszystkim o indywidualizm i zaspokajanie własnych potrzeb. Podpowiadamy, jak rozpocząć swoją przygodę z inteligentnym domem i które rozwiązania mogą Cię zainteresować.

Do pełnej zabawy ze Smart Home potrzebny Ci będzie dobry smartfon. Telefony, takie jak Samsung S8 poradzą sobie z każdym zadaniem i sprawią, że korzystanie z inteligentnych sprzętów staje się czystą przyjemnością. Korzystne oferty na Samsung S8 znajdziesz na eMAG.

1. Żarówka

Produkty zapewniające inteligentne oświetlenie to prosty i efektowny sposób na wprowadzenie technologicznych nowinek do Twojego domu. Szybko przekonasz się, że takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale również i energooszczędne. Na rynku dostępne są zarówno pojedyncze inteligentne żarówki sterowane smartfonem, jak i starter kity od uznanych marek np. Philips z linią Hue.

Inteligentne oświetlenie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu: od sypialni, przez kuchnię, aż po salon. Wystarczy dobrać odpowiednie żarówki i rozkoszować się zupełnie nowym poziomem komfortu. Za pomocą kilku kliknięć na ekranie smartfona włączysz światło w konkretnych miejscach domu bądź też ustawisz jego intensywność. Popularne aplikacje umożliwiają również stałe monitorowanie zużycia energii elektrycznej.

Smart Home dąży przede wszystkim do automatyzacji, więc światło może być zapalane bez Twojej ingerencji. Z łatwością możesz zaprogramować, w których godzinach danego dnia oświetlenie zostanie włączone lub wyłączone. Może to być także doskonały element systemu bezpieczeństwa– nawet podczas długiej nieobecności dom będzie wyglądał na tętniący życiem.

Źródło: shutterstock.com

2. Telewizor

Nowoczesne telewizory z rozmaitymi funkcjami multimedialnymi to żadna nowość na rynku – od lat możemy rozkoszować się urządzeniami w wersji smart, które możemy podłączyć do internetu i cieszyć się ulubionymi serwisami streamingowymi. Współczesne telewizory to nie tylko najwyższa jakość obrazu w rozdzielczości 4K, ale również masa technologicznych nowinek zaprojektowanych dla jeszcze lepszego doświadczenia. Rozwiązania typu Mi Remote gwarantują, że sterowanie za pomocą smartfona nie sprawia najmniejszego problemu.

Jednak już teraz możesz oczekiwać znacznie więcej –  na rynku znajdziesz sprzęty, które naprawdę łączą się z Twoim smartdomem. Wyjątkową propozycją jest cała seria urządzeń SmartThings wyprodukowana przez Samsunga. Każdy sprzęt z tej linii został specjalnie zaprojektowany z myślą o działaniu w systemie Smart Home. Samsung poszedł o krok dalej i pozwala na jeszcze silniejszą integrację między urządzeniami. SmartThings pozwoli Ci np. zmienić oświetlenie za pomocą telewizora (kinowa atmosfera gotowa w sekundę!) albo kontynuować oglądanie filmu na ekranie smartfona np. z linii Samsung Galaxy – korzystne oferty na te modele znajdziesz na eMAG.

3. Alarm

Smart Home to nie tylko rozrywka, ale także bezpieczeństwo. Inteligentny dom ma zapewniać kompleksową ochronę całej rodzinie. Popularne marki, jak Fibaro czy Fakro oferują specjalne starter kity obejmujące inteligentne rolety i sterownik. Dzięki temu możesz zabezpieczyć okna z poziomu smartfona w każdej chwili albo ustawić automatyczne opuszczanie o danej godzinie. Rolety antywłamaniowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób mieszkających w domach z ogrodem.

Smartfonem możesz również obsługiwać klasyczny monitoring – urządzenia, takie jak Xiaomi Camera są w pełni dostosowane do współpracy z telefonami. Możesz mieć podgląd na mieszkanie w każdej chwili z każdego miejsca. Do tego możesz dołączyć czujnik, który poinformuje Cię o jakimkolwiek zarejestrowanym ruchu w obrębie domu. Jednak Smart Home to nie tylko ochrona przed ewentualnym włamywaczem –czujnik dymu czy zalania pozwoli Ci uniknąć prostych, ale kłopotliwych w skutkach awarii.

Źródło: shutterstock.com

4. Lodówka

Lodówka z wbudowanym ekranem dotykowym może wydać się wręcz ekstrawagancka, jednak jej komfort jest nie do przecenienia. Korzystanie z ulubionych przepisów na ekranie smartfona bywa kłopotliwe – łatwo go pobrudzić podczas gotowania albo zgubić między różnorodnymi składnikami. W przypadku smart lodówki wszystko pozostaje czytelne i widoczne jak na dłoni – możesz czytać przepisy, oglądać programy kulinarne i tworzyć naprawdę spektakularne dzieła sztuki gastronomicznej.

Wyjątkowo ciekawym wyborem jest lodówka z serii SmartThings. Samsung zmienił ten prosty sprzęt w małe centrum dowodzenia całą kuchnią. Za pomocą ekranu wbudowanego w lodówkę możesz obsługiwać inne sprzęty w pomieszczeniu np. okap czy piekarnik. Oczywiście, wszystkie te urządzenia możesz aktywować także z poziomu smartfona np. Samsung S8. Pełen przekrój tych wyjątkowych telefonów w dobrych cenach odkryjesz na eMAG.

5. Pralka

Pralka Samsung obsługiwana smartfonem – w tym szaleństwie naprawdę jest metoda! Aplikacja jest nie tyle prostym włącznikiem urządzenia, ale raczej osobistym asystentem, który podaje Ci informacje dotyczące kolejnych etapów prania oraz przybliżonej godziny zakończenia. Część pralek Samsung wyposażono w dodatkowe drzwiczki, dzięki którym dołożysz dodatkowe ubrania np. tylko do wypłukania lub na czas suszenia. Z aplikacją SmartThings będziesz zawsze wiedział, kiedy najlepiej to zrobić.

Rozwiązania typu Smart Home dostosowują się do Twojego dziennego harmonogramu – możesz zaplanować swoje pranie na konkretną godzinę, nawet gdy jesteś poza domem. Zaprogramujesz pralkę tak, by zakończyła czyszczenie ubrań akurat, gdy wrócisz. To rozwiązanie pozwoli Ci jeszcze efektywniej zarządzać swoim wolnym czasem. A przecież na tym właśnie polega smartdom!

Smart Home to wygodniejsze życie – natłok codziennych obowiązków potrafi przytłoczyć i w takiej sytuacji nowoczesna pomoc może okazać się prawdziwym zbawieniem. Badaj nowinki, testuj nowoczesne rozwiązania i baw się technologią. Inteligentny dom może też sprawiać frajdę!