Modne łazienki

Topowe łazienki w 2020 roku – na co zwrócić uwagę?

Aranżacja łazienki nie należy do najłatwiejszych zadań. Warto śledzić najnowsze trendy i rozwiązania w urządzaniu wnętrz łazienkowych, na jakie meble łazienkowe postawić, jakie płytki oraz armaturę, by służyły nam przez dobre kilka następnych lat. Rok 2020 to powrót do natury, ale także niesie za sobą niezwykle kolorystyczną rewolucję. Jakie jeszcze trendy obecne są w aktualnym roku?

Powrót do natury – modne płytki i meble łazienkowe w 2020 roku

Rok 2020 roku w trendach łazienkowych kieruje się w stronę natury, wszystko po to, by osoby przebywające w tych wnętrzach poczuły połączenie z przyrodą, tak, by dokonać kompilacji świata zewnętrznego, z wewnętrznym. Najczęściej w tym trendzie wykorzystuje się materiały wykonane z surowców naturalnych. Przykładem mogą być płytki ścienne i podłogowe, umywalki, wanny, a nawet meble łazienkowe wykonane z marmuru. Modne płytki występują także w postaci porcelanowej, ceramicznej, z elementami wypalonej gliny czy nawet jako terakota.

Modnymi meblami łazienkowymi są także te wykonane z naturalnego drewna, szczególnie te w podwieszanej formie. Producenci np. tacy jak Grekon proponują także meble z innych materiałów, np. wykonane ze szkła czy metalu. Ogromne wrażenie robiły meble, które zostały pokryte delikatnymi płytami kamienia naturalnego. Hitem okazało się zestawianie ich z taką samą umywalką i wanną.

Modne łazienki w 2020 roku

Najmodniejsze umywalki w 2020 roku

Jak już wspomniano naturalne surowce wykorzystywane są także w przypadku części sanitarnych takich jak umywalki czy wanny. Numerem jeden na targach łazienkowych okazały się umywalki i wanny wykonane z tradycyjnego marmuru albo umywalki zrobione z barwionego albo przezroczystego szkła oraz takie, które wyglądem nawiązywały żywicę. Ogromnie ciekawe zestawienie tworzą hybrydowe modele umywalek, które są połączeniem dwóch odrębnych surowców. Przykładem może być kompilacja drewna ze szkłem, marmuru z metalem albo żywicy z kamieniem.

W większych łazienkach lepiej prezentować się będą wolnostojące umywalki kolumnowe. Przykładem mogą być tutaj umywalki w kształcie walca, ceramiczne o matowym wykończeniu czy też szklane z barwionej żywicy albo łączące ze sobą dwa surowce takie jak terakota i drewno, szkło i metal albo drewno i żywica. W mniejszych łazienkach bardziej funkcjonalna będzie umywalka nablatowa w kolorowym wydaniu.

Minimalizm w armaturze łazienkowej

Armatura łazienkowa wydawać się może najmniejszym elementem dekoracyjnym tego pomieszczenia, jednak to one z pewnością nadają szyku i stylu każdej łazience. W 2020 roku w armaturze królują minimalistyczne trendy. Najlepiej prezentować się będą podtynkowe baterie umywalkowe, wannowe oraz zestawy prysznicowe o kształcie rurki. Modne będą także baterie dwuuchwytowe bądź takie z pokrętłami. Najważniejszy jest kształt armatury, by był on jak najbardziej prosty i klasyczny.

Kolorystyka armatury również powinna zostać w nurcie klasycznym, przechodząc od bieli, po szarości, aż po czernie w matowym wykończeniu. Producenci w swej ofercie proponują także armaturę wykonaną z mosiądzu czy chromowaną.