Wszystko wokół okna, czyli zasłony i firany w nowoczesnym wydaniu

Wszystko wokół okna, czyli zasłony i firany w nowoczesnym wydaniu

Zasłony i firany to bez dwóch zdań wspaniała ozdoba dla okna. Jeżeli chcemy nadać wnętrzu nowego tchnienia, to z pewnością taki elegancki komplecik zmieni wizerunek naszego wnętrza.

Schludne i minimalistyczne, czy krzykliwe i nietypowe, które zasłony wybrać?

Zasłony w nowoczesnych wnętrzach różnią się od tych jakie zapewne niektórzy z nas pamiętają z dzieciństwa. Barwy i materiały których używa się do uszycia zasłon są w dzisiejszych czasach dużo bardziej ekstrawaganckie. Dzięki temu każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie.

Proste kroje, bez specjalnej ekstrawagancji, czy oryginale, szyte na zamówienie? Każdy projektując i wizualizując sobie swoje aranżacje okienne powinien pomyśleć o praktycznej stronie tego przedsięwzięcia. Przecież firany, to element wystroju z którym będziemy stykali się na co dzień.

Jak zatem wybrać coś, co pasuje idealnie do naszego wnętrza, nadaje mu charakteru i jednocześnie się nam nie znudzi?

Bardzo dobrze sprawdzają się typowe beże i szarości w przypadku zasłon oraz biele i ecru w przypadku firan. Wówczas nadamy wnętrzu eleganckiego wykończenia, nie zaburzając wystroju i panującego poczucia harmonii.

Jeżeli natomiast chcemy nadać danemu pomieszczeniu odrobinę pikanterii i charakteru możemy sobie pozwolić na szaleństwa i znaleźć coś co przełamie kolorystykę w naszym mieszkaniu, czy domu. Wówczas bardzo dobrze sprawdzą się kolory od fioletu, po zielenie, czy czerwienie.

Szukając inspiracji warto wybrać się do ulubionego sklepu i zapoznać się z panującym trendem, ale także posłuchać rad ekspertów, którzy znajdują się w dziale wnętrzarskim wspomnianego wyżej hipermarketu. Należy jednak pamiętać, że liczy się całokształt efektu jaki zamierzamy osiągnąć.

Wybór detali – jak zrobić to dobrze?

Jeżeli chcesz być pewien, że wybór w kwestii zasłon, czy firan nie będzie zły, a pieniądze, które wydasz nie pójdą na marne, możesz najpierw zapoznać się z ofertą danego sklepu w Internecie i porównać oferty. Bardzo często również markety, które mają w swojej ofercie produkty i gadżety do wnętrz proponują programy graficzne dzięki którym fotografując dane wnętrze możesz wybrać dla niego odpowiednie kolory, czy detale – być może to będzie coś co Ci pomoże w ostatecznym podjęciu decyzji.

Jednym ze sklepów, który ma w swojej ofercie szeroki wybór aranżacji okiennych jest hipermarket budowlany https://www.obi.pl/wszystko-wokol-okna/zaslony-i-firany/c/1059. Jeżeli masz możliwość, to pamiętaj , że kolory tkaniny którą wybierzesz będą się zmieniać w zależności od pory dnia, także najlepiej zobaczyć daną aranżację okienną zarówno w świetle sztucznym/wieczorowym, jak i dziennym, żeby nie było przykrych niespodzianek.