Funkcjonalne wyposażenie garderoby

Pokaż mi swoją garderobę, a powiem Ci, kim jesteś! I nie chodzi tu tylko o to, co się w niej znajduje, ale, a może przede wszystkim o to, w jaki sposób przechowujemy ulubione rzeczy. Ekspert GTV, Joanna Repko, radzi, jak efektywnie i efektownie zorganizować królestwo każdej eleganckiej kobiety.

Zanim nowa garderoba stanie w naszym domu, należy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, które pozwolą na stworzenie projektu idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Wyposażenie garderoby – dokładne plany są bardzo ważne

Żeby garderoba spełniała wszystkie swoje funkcje, jeszcze przed przystąpieniem do planowania zabudowy, powinniśmy zastanowić się, co będzie w niej przechowywane. Inaczej rozplanujemy wnętrze, które będzie mieścić tylko ubrania, odmiennie popatrzymy zaś na garderobę wielofunkcyjną, łączącą część ubraniową, strefę przechowywania butów czy kącik z biżuterią. A to zaledwie początek pracy koncepcyjnej.

Wiedząc już czego chcemy przechodzimy do szczegółów, to znaczy, wyboru poszczególnych elementów systemu przechowywania, wśród których znajdziemy funkcjonalne wieszaki, kosze czy szuflady z różnorodnymi organizerami. Po zagospodarowaniu wnętrza zostaje nam decyzja o ostatecznym efekcie wizualnym w postaci frontów i dodatków.

Organizując wyposażenie garderoby, starajmy się myśleć perspektywicznie, bo ubrań i dodatków z biegiem czasu zwykle przybywa, a do wszystkich powinniśmy mieć łatwy i szybki dostęp. Zacznijmy od podzielenia wszystkich rzeczy na te, które nosimy często (te znajdą się w zasięgu ręki) oraz te, które wkładamy okazjonalnie (umieśćmy je na górnych lub wewnętrznych półkach). Kolejnym krokiem będzie posortowanie ubrań na poszczególne kategorie – wtedy z łatwością sprawdzimy ile miejsca przygotować na rzeczy wiszące, ale ile półek na ubrania złożone.

Myśląc o efektywnym zagospodarowaniu przestrzeni, które łączy wysoki poziom estetyczny i funkcjonalność, stworzyliśmy linię do wyposażenia garderoby Elegance, której poszczególne elementy pozwalają na zindywidualizowaną aranżację garderoby, dopasowaną do różnorodnych wymagań użytkowników – podkreśla Joanna Repko, ekspert firmy GTV. W skład systemu wchodzą między innymi wieszaki boczne, które w znacznym stopniu oszczędzą cenne miejsce oraz w elegancki sposób wyeksponują i uporządkują niezbędne dodatki – krawaty, paski, a także szale czy apaszki. Dla tych, którzy w jeszcze większym stopniu chcą racjonalnie zagospodarować przestrzeń, absolutnym must have staną się wieszaki na spodnie ze specjalnym organizerem, dzięki którym z łatwością połączymy przechowywanie ubrań i ulubionych akcesoriów – dodaje ekspert GTV.

Ubrania, które wymagają wieszaka – sukienki, płaszcze, marynarki i żakiety, rozwieśmy na specjalnych drążkach. Tuż pod sufitem zamontujmy pantograf, czyli opuszczany wieszak, który zorganizuje nam nieco miejsca na kilka dodatkowych koszul czy marynarek.

Wyposażenie garderoby – estetyczny wygląd

Dobrze zaprojektowana garderoba wymaga odpowiedniej oprawy, nie tylko pasującej do charakteru wnętrza, ale i takiej, która podkreśli walory aranżacji, a zatuszuje hipotetyczne niedociągnięcia konstrukcyjne ścian. Tu możliwości mamy naprawdę wiele – rozpoczynając od szerokiej gamy kolorystycznej frontów, poprzez materiał użyty do ich wykonania, na zdobieniach i detalach kończąc.

Innowacyjne technologie produkcyjne pozwalają osiągnąć dziś niemal dowolne wykończenie frontu – od imitacji różnorodnych powierzchni przez pełne szklenie, na surowym, industrialnym „looku” kończąc. – Oprócz walorów estetycznych, wybierajmy rozwiązania, które zapewnią cichą i bezawaryjną pracę, pamiętając, że zabudowa szafy to nie tylko fronty, ale cały mechanizm systemu przesuwnego, od którego zależy płynność i funkcjonalność drzwi przesuwnych. Dostępne w naszej ofercie okucia do drzwi przesuwnych, zostały wyposażone w najlepsze na rynku układy jezdne, co zapewnia najwyższy komfort użytkowania przez lata. – podkreśla Joanna Repko, ekspert GTV.

Garderoba – ta mała czy ta duża to rozwiązanie ułatwiające zachowanie porządku i niezmiennego stanu naszych ubrań nawet przez kilka sezonów. To również idealny sposób na pozbycie się stresu, wynikającego z ciągłego szukania ulubionej sukienki czy koszulki, które, jak na złość, potrafią skutecznie chować się przed nami na dnie szafy. Gotowi na modny porządek?

Wyposażenie garderoby koc

źródło: GTV