Wystrój wnętrza w kolorze

Dodatki w intensywnych, nasyconych barwach wprowadzają do wnętrza nutę optymizmu i pozytywną energią.  Inspirując się więc wiosenną eksplozją barw, warto sięgnąć po takie elementy dekoracyjne, które w mgnieniu oka nasycą dom kolorami.

Radosne odcienie wykorzystać można na kilka sposobów, wybierając mieniące się feerią kolorów motywy lub decydując się na pojedyncze, lecz bardzo wyraziste detale. Pierwszy z nich pozwoli wzbogacić wiosenną nutą stylizacje klasyczne, prowansalskie, angielskie oraz rustykalne. Z kolei drugi patent idealnie sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych oraz zaaranżowanych w monochromatycznej palecie barw.

Wystrój wnętrza – dodatki mają znaczenie

Szczególne miejsce na liście wiosennych przemian powinny zająć aranżacje okienne. Coraz dłuższe i bardziej słoneczne dni sprawiają, że to właśnie ku roztaczającym się za oknem widokom najczęściej kierujemy wzrok. Barwne i wyraziste zasłony nie tylko pięknie prezentować się będą w promieniach słońca, ale i pozwolą stworzyć przytulną atmosferę po zmroku. Doskonałą, wiosenną alternatywą dla ciężkich materiałów są delikatne i półprzepuszczalne tkaniny, które wypełnią wnętrze domu tak światłem, jak i kolorami – mówi Izabela Bożek z firmy Eurofirany.

Intensywne barwy potrafią wprowadzić zmiany nie tylko w samej aranżacji. Przebywając we wnętrzach wypełnionych pozytywnymi odcieniami nawet najbardziej pochmurny dzień przywitamy w doskonałym nastroju.

fot. Eurofirany