Czym sa zaslony flex i ich zalety

Zasłony flex: czym są fleksy i dlaczego warto je wybrać?

Stylowo wyglądające zasłony nie wymagają czasochłonnego upinania. Obecnie bardzo popularne są zasłony typu flex, które świetnie sprawdzą się w salonie, sypialni i w innych wnętrzach. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są zasłony flex?

Zasłony typu flex są bardzo popularne w Holandii, ale obecnie można także kupić je w Polsce. Zasłony flex – https://lnianyzaulek.com/production/pl/kolekcja/605-Zaslony-FLEX to specjalny typ zasłon, które zostały wyposażone w haczyki umożliwiające podwieszenie ich na specjalnych karniszach szynowych.

Sposób wszycia haczyków flex w zasłonę powoduje powstanie plis o stałych odstępach, które elegancko marszczą zasłonę bez konieczności jej czasochłonnego upinania. Dzięki temu zasłony flex, które określane są również jako fleksy, są tak chętnie wybierane wtedy, gdy liczy się gustowny wygląd i jednocześnie wygoda.

Zasłony flex – gdzie można je zastosować?

Stylowe zasłony flex mogą sprawdzić się w każdym wnętrzu, w którym chcemy zastosować osłony okienne. Najczęściej widoczne są w salonach, ale także mogą być umieszczone w sypialniach, pokojach dziecięcych, kuchniach, czyli będą dobrym wyborem do całego domu.

Ponadto fleksy chętnie wybierane są do obiektów noclegowych – hoteli, pensjonatów, willi, apartamentów na wynajem, ponieważ pozwalają na uzyskanie szykownego efektu i są łatwe w obsłudze – ich powieszenie zajmuje bardzo mało czasu.

W jakich wariantach można wykonać zasłony flex?

Zasłony typu flex mogą być wykonane na zamówienie klienta w różnych wzorach do wyboru, dlatego świetnie sprawdzają się w wielu aranżacjach – tych nowoczesnych i klasycznych.

Do wykonania zasłon można zastosować materiały w wielu warrantach, na przykład modne teraz aksamity, tkaniny lniane czy też lżejsze materiały o półprzezroczystej budowie. Można także wykonać zasłony zaciemniające typu flex, które będą w stanie zatrzymać dostęp światła do wnętrza.

Należy pamiętać o tym, że do wykonania zasłon fleksów konieczne jest zamówienie materiału o dwukrotnej długości w stosunku do miejsca, w którym ma znaleźć się zasłona. Wtedy można uzyskać odpowiednią wielkość plis.

Zasłony flex – gdzie możne je zamówić?

Obecnie zasłony flex są coraz popularniejsze i oferuje je wiele firm zajmujących się szyciem osłon okiennych – zasłon, firanek, rolet rzymskich.

Zamówienia na fleksy można składać także w sklepach internetowych. Wystarczy tylko wybrać materiał, z którego mają być one wykonane, wskazać na oczekiwaną długość zasłon, a następnie opłacić zamówienie, by gotowe zasłony otrzymać już w ciągu paru dni.

Warto pamiętać również o tym, że zasłony flex wymagają także zastosowania odpowiednich karniszy dopasowanych do haczyków.