fachowcy

Zwalczanie mrówek: ile trwa pozbycie się szkodników?

Mrówki w ogrodzie czy domu to prawdziwa zmora. Tysiące owadów, bo tyle zwykle liczy kolonia, stanowi nie lada problem. Całe szczęście możliwe jest skuteczne zwalczanie mrówek. Zatem w jaki sposób pozbyć się mrówek z domu? I pytanie kluczowe: po jakim czasie mrówki przestaną być problemem?

Profesjonalne zwalczanie mrówek daje najszybsze efekty

Zdecydowanie najszybsze, a także najlepsze efekty daje stosowanie specjalistycznych metod. Profesjonalne zwalczanie mrówek może dać widoczne efekty nawet w kilka dni. Natomiast sama procedura zwalczania mrówek zwykle trwa od kilkudziesięciu minut do kilku godzin.

Metody stosowane przez fachowców są dobre na zwalczanie mrówek faraona w domu i ogrodzie. Działają również w przypadku innych gatunków. Warto mieć na uwadze, że najskuteczniejsze środki nie są ogólnodostępne.

Profesjonalny preparat na czarne mrówki posiada na przykład specjalistyczna firma Stander – https://www.stander.pl/uslugi/zwalczanie-mrowek-w-domu-i-ogrodzie-ekologicznymi-sposobami/. Czym jest ten preparat i w jaki sposób stosują go fachowcy?

Preparat na czarne mrówki — profesjonalne metody dezynsekcji

Istnieje kilka sposobów profesjonalnego zwalczania mrówek. Różnorodne są również same stosowane środki.  W przypadku mrówek dosyć często stosuje się środki sypkie. Zwłaszcza w ogrodzie, ponieważ w domu mogłyby doprowadzić do zniszczenia powierzchni. Tego typu preparat na czarne mrówki rozsypuje się w miejscu występowania szkodników. Zawiera on truciznę prowadzącą do neutralizacji insektów.

Kolejny sposób to zamgławianie ULV. Stworzenie mgły zawierającej cząsteczki z substancją czynną daje doskonałe efekty. Niestety zwalczanie mrówek tą metodą ma ograniczone możliwości zastosowania. Wszystko ze względu na inwazyjność mgły ULV. Alternatywę dla mgły ULV stanowi oprysk szczegółowy. To nieco mniej inwazyjna, a równie skuteczna metoda.

Powyższe metody cechuje duża skuteczność. Jednak fachowcy pytani o to, jak zwalczyć mrówki w domu, najczęściej proponują żelowanie. Dlaczego? Po pierwsze ze względu na wysoką skuteczność, a po drugie przez wzgląd na bezpieczeństwo. Żelowanie nie wymaga opuszczania pomieszczenia przez domowników. Przy użyciu żelu można przeprowadzić zwalczanie mrówek faraona w domu, jak również w ogrodzie. Metoda jest prosta — polega na rozłożeniu na terenie występowania mrówek wabiącego żelu z trucizną.

Oprysk szczegółowy i mgła ULV dają niemal natychmiastowe rezultaty, jednak możliwość ich stosowania jest ograniczona. Na efekty żelowania i zastosowania środków sypkich trzeba chwilę poczekać. Zwykle jednak nie dłużej niż kilka dni.

Jak szybko działa ekologiczny preparat na czarne mrówki?

Zastanawiasz się, w jaki sposób pozbyć się mrówek z domu bez stosowania metod chemicznych? Jeśli masz dużo czasu, możesz zastosować miętę, wywar z bylicy piołun, sok z cytryny lub liście pomidora. Niestety zwalczanie mrówek domowymi sposobami trwa wiele tygodni. Co gorsza, efekty są dalekie od zadowalających.

Zwykle rzeczywiście udaje się nieco odstraszyć mrówki. W konsekwencji jednak wcale nie znikają one z domu czy ogrodu. Zmieniają jedynie miejsce położenia, odsuwając się od zastosowanego środka. Polecamy zatem profesjonalne zwalczanie mrówek, które daje szybkie i dobre efekty.