Fototapety z górami, czyli na szlaku eleganckich i stylowych ozdób wnętrza

Fototapety z górami, czyli na szlaku eleganckich i stylowych ozdób wnętrza

Zdobywanie górskich szczytów jeszcze nigdy nie było tak proste. Pomoc wykwalifikowanych alpinistów, specjalistyczny sprzęt, schroniska, w których można się posilić i wypocząć, a także wyciągi krzesełkowe i wagoniki linowe czynią rzeczy niemożliwe, jak najbardziej możliwymi – nawet dla osób bez doświadczenia. Jeśli jednak chcesz się cieszyć zachwycającym widokiem każdego dnia i to bez najmniejszego wysiłku i niebezpieczeństwa, fototapety z górami z pewnością przypadną Ci do gustu.

Alpy, Himalaje, Andy, Tatry, a może Kordyliery? Które góry chciałbyś zobaczyć nie wychodząc z domu? Wybierając spektakularny wzór fototapety możesz każdego dnia cieszyć się zapierającym dech w piersiach widokiem relaksując się na kanapie, siedząc przy kuchennym stole czy układając się w sypialni do snu. Szeroki wybór dostępnych wzorów sprawia, że, paradoksalnie, wybór jest bardzo prosty i jednocześnie niezwykle trudny. Jak to możliwe?

W sklepach znajdziemy mnóstwo najprzeróżniejszych wzorów górskich fototapet: zarówno nasze polskie szczyty, jak i egzotyczne wierzchołki, zimowe pejzaże i wiosenne krajobrazy, łagodne zbocza porośnięte trawą i strome pasma budzące grozę. Im więcej możliwości, tym lepiej. Wszyscy jednak znamy opowieść o osiołku, który nie mogąc się zdecydować między zjedzeniem owsa i siana, w końcu umarł z głodu. Żeby więc nie główkować zbyt długo, najlepszym kryterium w doborze właściwej górskiej fototapety będzie styl jaki panuje w dekorowanym pokoju. Spójna aranżacja i umiejętnie dobrane dodatki są kluczem do zachwycającego wystroju. – wyjaśnił nam specjalista z portalu Redro.pl.

Zielone hale czy ośnieżone wierzchołki?

W bardzo modnym stylu skandynawskim świetnie sprawdzą się zimowe krajobrazy utrzymane w odcieniach bieli i szarości. Pokryte połyskującą warstwą góry będą doskonale korespondować z północną estetyką aranżacji oraz jasną kolorystyką mebli i ścian. Taki wzór sprawi jednak, że nawet gdy nadejdzie lato w naszym salonie czy sypialni wciąż będą królować mróz i śnieg. Jeśli szukamy więc ponadczasowej  dekoracji, warto sięgnąć po minimalistyczne, czarno-białe fototapety ukazujące same tylko wierzchołki gór na tle nieba lub pasma skandynawskich gór odbijające się w spokojnej tafli jeziora.

W przypadku minimalistycznego pokoju możemy puścić wodze naszej fantazji i sięgnąć po niezwykle barwną, złożoną kompozycję: intensywnie zielone hale upstrzone polnymi kwiatami, granatowe góry z plamami białego śniegu i niebo na którym maluje się blask zachodzącego właśnie słońca. Taki wzór to propozycja dla miłośników niezwykle efektownych dekoracji. Zestawienie oszczędnej w wyrazie aranżacji i wyrazistej ozdoby ściany da naprawdę spektakularne rezultaty.

Zielone hale czy ośnieżone wierzchołki?

Gdy w naszym salonie postawiliśmy na rodzimy design i akcenty inspirowane folklorem, warto znaleźć adekwatne fototapety. Góry polskie w postaci Giewontu, Morskiego Oka czy Doliny Pięciu Stawów świetnie sprawdzą się w mieszkaniu na Podhalu lub we wnętrzu prawdziwego miłośnika góralskiej kultury. W połączeniu z ciężkimi, drewnianymi meblami, zasłonami w charakterystyczne róże z odświętnych, kobiecych chust i ludowym rękodziełem takie przedstawienie będzie się olśniewająco prezentować.

W przypadku romantycznej aranżacji warto postawić na malownicze pejzaże z zachodem słońca. Chowający się za wierzchołkami gór czerwony dysk tworzy na niebie nieprawdopodobne wręcz spektakle barw , które wprowadzą do pokoju magiczną atmosferę. Mając na uwadze fakt, że taki wzór  jest niezwykle kolorowy i efektowny, warto zrezygnować z innych ozdób tak, by w naszym wystroju nie zapanował chaos. Jedna dominanta w zupełności wystarczy.

Otwórz się na nową przestrzeń

Otwórz się na nową przestrzeń

Rozmawiając ze specjalistą z Redro.pl dowiedzieliśmy się, że jednym z najczęściej pojawiających się problemów przy aranżacji wnętrz jest niewielki metraż pomieszczenia. Okazuje się jednak, że nie jest to sytuacja bez wyjścia, a rozwiązanie jest prostsze, niż mogłoby nam się wydawać:

Wystarczy, że wybierzemy odpowiednie fototapety 3d. Góry stanowiąc niejednolitą, przestrzenną bryłę są doskonałym sposobem, by wprowadzić do niewielkiego pokoju wrażenie dodatkowej głębi. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty poszukajmy wzoru, na którym mamy do czynienia z kilkoma planami. Mogą to być nachodzące na siebie górskie pasma, przedstawienie hal, za którymi rozpościerają się wierzchołki lub odbijające się w jeziorze szczyty.

Górskie widoki to świetny sposób, by ożywić dotychczasową aranżację i nadać jej eleganckiego charakteru. Co więcej, malowniczy pejzaż jest doskonałym pomysłem, żeby wprowadzić do wnętrza odrobinę natury, z którą większość z nas na co dzień nie ma praktycznie kontaktu. Przepiękna dekoracja i wyjątkowa atmosfera znajdują się teraz na wyciągnięcie Twojej ręki.