Aranżacja łazienki w kawiaty

Kwiatowa aranżacja łazienki

Aranżacja łazienki sama w sobie wydaje się być niezbyt skomplikowanym zadaniem, jednak dość często okazują się to być tylko pozorną błahostką. Gdy stajemy twarzą w twarz z problemem to nagle okazuje się, że zadnie w postaci funkcjonalnie zaaranżowanej łazienki nie jest już tak proste, jak sądziliśmy na początku. Nie zmienia to jednak faktu, że z naszą pomocą poradzisz sobie z najbardziej uciążliwym problemem – zalecamy lekturę naszych artykułów. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy ciekawą aranżację łazienki, której głównym wystrojem będzie storczyk. Od kilku lat panuje bez zmienna moda na storczyki. W gruncie rzeczy są to rośliny, które żyją w wilgotnych lasach równikowych, ale dzięki pomysłowości handlowców możemy je nabyć w każdym większym sklepie ogrodniczym – czasami nawet i budowlanym. Biorąc pod uwagę pochodzenie storczyków wydaje się, że łazienka będzie dla nich idealnym miejscem – i tak też jest. Nowoczesna łazienka nie musi być wcale zimna, gdyż eleganckie przyozdobienie w piękne storczyki nada jej błysku i elegancji.

Aranżacja łazienki – storczyki

Z pewnością większość kobiet na świecie jest zdania, że storczyki są wyjątkowo urodziwy. Należy jednak pamiętać, że w nieodpowiednich warunkach mogą nam szybko uschnąć, czego z pewnością byśmy nie chcieli. Podane w dzisiejszym tekście porady pozwolą wam dbać o storczyki, które odwdzięczą się obfitym i długim kwitnięciem. Na początku warto pamiętać, że storczyki nie potrzebują zbyt dużo światła – przynajmniej się nie charakteryzują. Jeżeli jednak posiadamy w łazience okno to plus dla nas, gdyż niewielkie promienie z pewnością nadadzą mu życia, dzięki czemu będzie żyć zdecydowanie dłużej, niż przy sztucznym oświetleniu. Rośliny tej nie należy narażać na dłuższą ekspansję światła, gdyż może to grozić poparzeniem słonecznym storczyka.

Poza tym powinniśmy regularnie sprawdzać kondycję liści – jeżeli będą na nich występować czarne plamki, to oznacza to, że storczyk potrzebuje mniej słońca, przez co należy przestawić go w bardziej zacienione miejsce. Bezwzględnie sprawdzajmy stan liści, gdyż to głównie one świadczą o zapotrzebowaniu storczyka na słońce. Stosowną selekcję możemy dokonać już w trakcie wyboru rośliny w sklepie. Storczyk charakteryzujący się ciemnozielonymi liśćmi, będzie potrzebował o wiele mniej światła niż jego jaśniejszy odpowiednik.

Z kolei jeśli liście są koloru szarozielonego, to powinniśmy postawić go w miejscu, gdzie ilość światła będzie większa – ciemnozielone pasują bardziej do łazienki, gdzie nie ma okna. Nie zapominajmy jednak, że kolor liści storczyka może ulec zmianie, a sam kwiat daje do zrozumienia, że potrzebuje większej ilości światła lub też ma jego nadmiar. Jeżeli liście zaczną żółknąć, będzie to oznaczać, że storczyk ma za dużo światła. Jeżeli wyraźnie ściemnieją, będzie to oznaczać zbyt mało światła. Odpowiednio naświetlony storczyk posiada średniozielone liście, a na nich błyszczącą powierzchnię. W kolejnych artykułach dowiesz się nieco więcej na temat pielęgnacji storczyka w łazience.

Szukasz pomysłów